YUMMYPIX - TWORZY SŁODKIE KONSTRUKCJE SMAKU

yummypix_choco

Czasami mamy ochotę poszaleć. Tak się składa, że ten projekt jest naszym małym szaleństwem. Jedni by powiedzieli, że szaleństwo to chaos, ale nie w naszym przypadku. Nasze szaleństwo jest mocno zaplanowane i przemyślane. Nie obejdzie się bez szkiców, prób i powtórek. Zazwyczaj szaleństwo to krótki epizod... i znów nie w naszym przypadku. Konstrukcje, które zobaczycie poniżej zabrały nam baaardzo dużo czasu.
Na przykładzie tego projektu chcemy Wam przybliżyć jak wygląda nasza praca.

c-zekolada-i-owoce_przygotowane-04
Etap pierwszy: pomysł
Koncepcja tego projektu powstała w głowie naszej stylistki Ani, zaczęło się od rzuconych haseł: OWOCE, CZEKOLADA. Powstało wiele szkiców, najpierw na papierze, następnie kolaże w wersji elektronicznej. Dwa kadry mają dwa różne charaktery, na jednym wybrane owoce mają bardziej żywe kolory niż na drugim.
c-zekolada-i-owoce_przygotowane-04Etap drugi: przygotowania
W idealnym świecie, w tym momencie znajdujemy się już w studio... ale nieeeee, trzeba jeszcze zrobić zakupy, (pomińmy kwestię, że sesja owoców w zimie, to raczej nienajlepszy pomysł). Kilka pomysłów zostało zweryfikowanych przez życie, po prostu nie udało nam się kupić niektórych owoców, inne były niedojrzałe. Po zakupach przyszedł czas na przygotowanie studia, między innymi próby oświetlenia.
W tym czasie stylistka działała w naszej kuchni. Wszystkie owoce musiały być pokrojone według wcześniej zaplanowanych kształtów. Oczywiście w między czasie przygotowywana była także czekolada, rzeka czekolady, którą rozpuszczaliśmy w kąpieli wodnej.


c-zekolada-i-owoce_przygotowane-05_aa

Etap trzeci: realizacja sesji
Kiedy już wszystkie elementy mieliśmy gotowe przyszedł czas na konstruowanie poszczególnych elementów w studiu. Podzieliłyśmy każdy kadr na kilka zdjęć. Podstawę konstrukcji fotografowałyśmy osobno, następnie oblewałyśmy ją czekoladą. Potem kolejne zdjęcia nabitych elementów na długą wykałaczkę i znów ze stróżką czekolady. Wszystkie elementy musiały być fotografowane przy takim samym oświetleniu, by później w postprodukcji wszystko pasowało do siebie.

c-zekolada-i-owoce_przygotowane-05_a
Etap czwarty: postprodukcja
Podczas retuszu każdy z elementów zdjęć musiał być wyszparowany, do każdego elementu została dodana czekolada. Oczywiście oprócz podstawowej obróbki graficznej musiałyśmy podjąć kilka kluczowych decyzji. Uznałyśmy, że umieszczamy nasze owoce "wiszące" w przestrzeni. Ostatnim i chyba najtrudniejszym etapem był wybór koloru i wyglądu tła, powstało wiele wersji, które doprowadziły nas do ostatecznego wyglądu zdjęć.

c-zekolada-i-owoce_przygotowane-06Porcja smakowitych zdjęć dla Ciebie!

Zapisz się do naszego newslettera, a co dwa tygodnie dostaniesz inspirujące zdjęcia z naszych sesji!

*Obiecujemy szanować Twój czas i nie wysyłać Ci reklam i zbędnych informacji.