YUMMYPIX - TROCHĘ INACZEJ, ale nadal dobrze zorganizowane.

kcynska_miniaturka

Zakończyliśmy właśnie kolejny projekt, którym chcielibyśmy podzielić się z Wami na naszym blogu. Projekt dotyczył regionalnego produktu, który zyskuje coraz większą popularność, a mianowicie Musztardy Kcyńskiej. Zobowiązaliśmy się, że przygotujemy nieszablonowe fotografie reklamowe kcyńskich produktów i dostaliśmy zielone światło od producenta. Nie pozostało nam nic tylko przystąpić do realizacji.


Jak to w branży reklamowej bywa, bez researchu się nie obędzie i tak też musiało być tym razem. Po kilkudniowej analizie reklam konkurencji zabraliśmy się za tworzenie szkiców, które miały być wstępem do wyboru kadrów, kompozycji i określenia charakteru danego pomysłu. Ten właśnie etap zadecydował o tym, że wybraliśmy abstrakcyjne, intrygujące i nietypowe rozwiązanie.

szkice_kcynska
Z całej gamy produkowanych w Kcyni musztard zdecydowaliśmy się na wybór trzech charakterystycznych smaków: miodowej, pełnoziarnistej i kremowej. Każda z nich ma swoje konkretne zastosowanie, które naszymi zdjęciami chcieliśmy dodatkowo podkreślić. Nasze skojarzenia związane z musztardą są podobne jak u większości konsumentów: musztarda = grill, dlatego też nasz pomysł oparliśmy na tak popularnych szaszłykach. Dodatkowym celem, który nam przyświecał, było podkreślenie świeżości, zabawy i zaintrygowanie odbiorcy.

szkice_kcynska_2
Zdawaliśmy sobie sprawę, że zadanie, które przed nami stoi nie będzie łatwe, ponieważ praca ze świeżymi warzywami i mięsem wymaga szybkiej i sprawnej pracy. Z drugiej strony przygotowując elementy do sesji musieliśmy dbać o dokładność w tworzeniu kompozycji.

kadry_kcynska
Stworzenie kompozycji i stylizacja sceny były sygnałem dla fotografa, że teraz zaczyna się jego praca polegająca na dostosowaniu naszego studyjnego oświetlenia.
Dzięki wyborze kadru na etapie szkiców dobór światła był jedynym zmartwieniem podczas sesji, ale za to kluczowym biorąc pod uwagę etap postprodukcji. Retusz w przypadku tych zdjęć był naprawdę czasochłonny, gdyż każdy element widoczny na zdjęciu podlegał mozolnej obróbce.

kcynska_yummypix

Finalnie udało nam się osiągnąć zakładany efekt i zaskoczyć klienta przyrządzonymi fotografiami. Mamy nadzieję na kolejne wyzwania, w których klienci pozostawiają nam wolną rękę i liczą na naszą kreatywność. Chętnie się ich podejmiemy i opiszemy na naszym blogu.Porcja smakowitych zdjęć dla Ciebie!

Zapisz się do naszego newslettera, a co dwa tygodnie dostaniesz inspirujące zdjęcia z naszych sesji!

*Obiecujemy szanować Twój czas i nie wysyłać Ci reklam i zbędnych informacji.