YUMMYPIX - PORCELANA JEDNAK NIE TAKA KRUCHA.

zdjęcie, fotografia kulinarna, pyszne zdjęcia

Z grona naszych klientów, którzy zamówili ostatnio sesje zdjęciowe swoich produktów, szczególnie miło wspominamy firmę Dajar HoReCa. Poza ogromnymi ilościami pięknej porcelany, klient zaprezentował nam także swoje odważne podejście do sesji. To plus stylista gotowy by na każdym talerzu przygotować małe dzieło sztuki, studio zarezerwowane na 3 dni oraz zestaw teł i rekwizytów wróżą, że pracy będzie sporo, ale efekt może być zaskakujący.


dajar1

Wspominałyśmy już w prezentacji „Fotografuj jedzenie ze smakiem", że przygotowując sesję zdjęciową można wybrać dwie drogi, albo droga inspiracji albo pójście na żywioł.
W tym konkretnym przypadku postanowiłyśmy zaczerpnąć z obu metod.
Dokładnie obejrzałyśmy wszystkie dostarczone produkty, przygotowałyśmy listę dań, które mają się na nich znaleźć, z uwzględnieniem kolorów, faktur oraz doboru składników.

643

Mając piękny talerz, danie, którego nie powstydziłaby się profesjonalna restauracja, przyszedł czas zastanowić się nad tłem. Do tej sesji wykorzystaliśmy większość teł, które udało zgromadzić się w studiu od początku jego istnienia. W ruch poszły zardzewiałe blachy, kamienie elewacyjne, kolorowe papiery, deski, blaty, a nawet skrzynka sadownicza. Pomysł na zdjęcia można opisać przy pomocy 3 słów: porcelana, danie, tło. Takie minimalistyczne podejście zastosowałyśmy do większości fotografii.
Zdarzyły się oczywiście też talerze, do których taki minimalizm nie pasował. Tak było w przypadku całej linii Artisan, gdzie musiałyśmy stworzyć dużo bardziej urozmaiconą kompozycję

8

Jeżeli wydaje Wam się, że wszystkie zdjęcia powstawały na naszym studyjnym stole to tutaj możemy Was zaskoczyć. Latające talerze też były widziane w naszym studiu. Dzięki białej nitce i bezbarwnej taśmie grawitacja przestała nam przeszkadzać, a porcelana zaczęła wyglądać jak zawieszona w próżni. W podobny sposób potraktowałyśmy burgera, którego warstwy trafiały na szklaną szybę, by sprawić wrażenie, że znajdują się w stanie nieważkości.
Za sprawą takich oto sztuczek stworzyłyśmy najbardziej efektowne zdjęcia podczas całej sesji.

57

Efekty pracy bardzo nam się podobały. Zdjęcia trafiły do katalogu produktowego klienta i mamy nadzieję, że napędzą sprzedaż jego produktów.
Wracając jeszcze do tytułu to rozwiewamy mity, że porcelana jest bardzo kruchym materiałem. Przez całą sesję nie zbił się żaden talerz, mimo że szalałyśmy w studiu jak słoń w składzie z porcelaną.

9Porcja smakowitych zdjęć dla Ciebie!

Zapisz się do naszego newslettera, a co dwa tygodnie dostaniesz inspirujące zdjęcia z naszych sesji!

*Obiecujemy szanować Twój czas i nie wysyłać Ci reklam i zbędnych informacji.